Advent na romantickom Rýne

Advent na romantickom Rýne

Podniknite adventnú plavbu loďou

Advent, nádherný čas očakávania blížiacich sa Vianoc, si nemožno predstaviť bez rozžiarených vianočných trhov a špeciálnych adventných plavieb.

Vábivú vôňu punču, vareného vína a domácich špecialít máte k dispozícii i vo vianočnej dedinke v bratislavskom Starom meste. Ale neželali ste si už zažiť počas týchto jedinečných týždňov aj niečo nové, niečo naozaj mimoriadne? Máme pre vás tip: zaraďte pred Vianocami nižší rýchlostný stupeň a ponorte sa do predvianočného lesku miest na brehoch romantického Rýna ako hosť plávajúceho luxusného hotela 4*+ MS Amadeus Classic. Adventná plavba z Kolína do Mainzu trvá štyri dni.

Na začiatok sa lietadlom dostanete do Düsseldorfu. Po krátkom transfere autobusom v Kolíne nastúpite na loď MS Amadeus Classic, pričom budete mať dostatok času, aby ste si mohli prezrieť staré mesto a navštíviť impozantný Kolínsky dóm.

Predvianočná nálada

Starobylé mestá Andernach, Koblenz a Mainz, ktoré založili Rimania, sa každoročne premenia na žiarivé predvianočné raje.

Mesto Andernach, ktoré má už viac než 2000 rokov, patrí medzi najstaršie nemecké mestá a má preto množstvo pamätihodností. Symbolom mesta je „Okrúhla veža“ z 15. storočia.

Mesto Koblenz, ktoré je približne rovnako staré, za Andernachom v pamätihodnostiach nezaostáva. Hlavnou atrakciou je prvá lanovka v Nemecku s tromi lanami, ktorá spája staré mesto Koblenzu ponad Rýn s pevnosťou Ehrenbreitstein.

Svetové dedičstvo UNESCO

Plavba romantickým údolím hornej časti stredného Rýna je jedinečným zážitkom. Približne 30 stredovekých hradov, hradných zrúcanín a zámkov vytvára spolu s prírodnými krásami Porýnia romantickú kultúrnu krajinu, ktorá bola zapísaná do zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

Množstvo historických stavieb a pamiatok svedčí o bohatej histórii mesta Mainz, ktoré pred viac ako 2000 rokmi založili Rimania. Tržné námestie (Marktplatz) s bohato zdobenými renesančnými fasádami a dómom je dokonalou kulisou svetoznámeho vianočného trhu.

Práve v meste Mainz sa naša plavba končí. Spiatočná cesta do Viedne sa uskutoční komfortným luxusným autobusom.

Termín a ceny na sezónu 2017

1.12. - 4.12.

Kategórie kajút Dvojlôžková kajuta Jednolôžková kajuta
Paluba Haydn štandard v zadnej časti 349 € -
Paluba Haydn štandard 399 € 399 €
Paluba Strauss v prednej časti 449 € -
Paluba Strauss Junior Suite 499 € -
Paluba Strauss Premium v zadnej časti 549 € -
Paluba Strauss Premium 599 € 599 €
Paluba Mozart Premium 649 € 949 €
Paluba Mozart Suite 949 € -

Ceny sú uvádzané v EUR na 1 osobu.

*Všetky kajuty sú vonkajšie. Vaše číslo kajuty obdržíte už pri rezervácii.

Cena zahŕňa

  • let Viedeň - Düsseldorf
  • autobusová doprava Mainz - Viedeň
  • riečna adventná plavba so 4*+ loďou MS Amadeus Classic v rezervovanej kategórii

Chcete vedieť viac?

Pošlite nám Váš kontakt a požiadavky a my Vás budeme podrobne informovať.