Po Zlatej rieke cez Portugalsko

Po Zlatej rieke cez Portugalsko

Podniknite dovolenkovú plavbu loďou

Cestujte na štvorhviezdičkovej lodi MS Douro Spirit po rieke Rio Douro od Atlantiku cez Portugalsko až po hranicu so Španielskom a späť. Naskytne sa vám jedinečná scenéria osemdňovej exkluzívnej okružnej plavby, ktorú pripravila a odskúšala cestovná kancelária KLUG touristik.

Rieka Douro, v preklade Zlatá rieka, sa právom dostala do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Na 220 km dlhej trase medzi portugalským pobrežím Atlantiku a španielskou hranicou spoznáte úžasnú krajinu, ktorá sa vyrovná najkrajším úsekom iných populárnych európskych vodných ciest.

Prakticky za každou zákrutou rieky sa užasnutému pozorovateľovi naskytne pohľad na iný typ krajiny no súčasne i všadeprítomné skalnaté brehy, na ktorých dozrieva hrozno na svetoznáme portské víno. Malebnosť tohto nádherného riečneho údolia je balzamom na dušu. Oblasť rieky Rio Douro vytvára spolu s údoliami niekoľkých prítokov najstaršiu zákonom ohraničenú vinohradnícku oblasť sveta.

Rio Douro bola kedysi divoká, romanticky spenená rieka, keďže množstvo perejí z nej robilo dravú a nebezpečnú rieku. Ešte predtým, než túto rieku ľudia skrotili, skončila nejedna barco rabelo, nákladná plachetnica typická pre Rio Douro a prepravujúca portské, rozbitá na jej dne. Rieku ale časom zregulovali vzdúvadlami a priehradami, vďaka čomu sa dnes jej pokoritelia už perejí báť nemusia. Obdivuhodná však nie je len jedinečná krajina s vinicami a olivovými hájmi, ale aj kultúrne pamiatky pozdĺž celej trasy.

Termíny a ceny na sezónu 2017

30.08. - 06.09. B
13.09. - 20.09. C
27.09. - 04.10. C
11.10. - 18.10. C
25.10. - 01.11. C
08.11. - 15.11. S

Kategórie kajút Sezóna S Sezóna A Sezóna B Sezóna C
Dvojlôžková/stredná paluba vzadu 1.099 € 1.299 € 1.499 € 1.699 €
Dvojlôžková/stredná paluba Premium vzadu 1.199 € 1.399 € 1.599 € 1.799 €
Dvojlôžková/stredná paluba Premium 1.299 € 1.499 € 1.699 € 1.899 €
Dvojlôžková/stredná paluba Junior Suite 1.699 € 1.899 € 2.099 € 2.299 €
Dvojlôžková/horná paluba vzadu 1.399 € 1.599 € 1.799 € 1.999 €
Dvojlôžková/horná paluba Premium 1.499 € 1.699 € 1.899 € 2.099 €
Dvojlôžková/horná paluba Suite* 1.999 € 2.199 € 2.399 € 2.599 €
Jednolôžková/stredná paluba v strede a vpredu* 1.299 € 1.499 € 1.699 € 1.899 €

Ceny sú uvádzané v EUR na 1 osobu.
*V tejto kategórii kajút je možné rezervovať 2 kajuty bez príplatku pre jednu osobu.

Cena zahŕňa

 • let Viedeň - Porto - Viedeň s aerolinkami Lufthansa v ekonomickej triede cez Lisabon
 • letiskové poplatky
 • letiskový transfer v Porto
 • riečna plavba na štvorhviezdičkovej lodi MS Douro Spirit v rezervovanej kategórii
 • plná penzia Inclusive*
 • uvítací koktejl
 • balíček nápojov**
 • folklórny & Fado (portugalský štýl hudby) večer na palube lodi
 • batožinový servis na palube lodi
 • nálodné, výlodné, splavné a prístavné poplatky
 • skúsený rakúsky sprievodca

*Plná penzia Inclusive začína večerou v 1. deň a končí raňajkami 8. deň. Plná penzia Inclusive zahŕňa aj portugalskú grilovačku a kapitánsku večeru.

**Balíček nápojov zahŕňa vodu, kávu alebo čaj k obedu; vodu, nealko alebo biele a červené víno k večeri.

Cena nezahŕňa

 • 50 € cestovné poistenie
 • 100 € príplatok za let s leteckou spoločnosťou Lufthansa cez Frankfurt
 • 299 € povinný zájazdový balík

Povinný zájazdový balík

 • návšteva Lamego a ochutnávka portského vína v Quinta do Seixo
 • celodenný výlet do Pinhao s obedom a ochutnávkou vína v Quinta Avessada, vyhliadková jazda cez Sao Joao da Pesqueira
 • celodenný výlet do Salamanca s obedom a Flamenco show
 • výlet do Castelo Rodrigo
 • výlet do zámku a záhrady Mateus a Vila Real
 • prehliadka Porta s ochutnávkou portského vína
 • výlet do Guimaraes

Plán cesty

Po Zlatej rieke cez Portugalsko - mapa

1. deň

Odlet z Viedne do Porta cez Lisabon s leteckou spoločnosťou Lufthansa, transfer do Vila Nova de Gaia a nalodenie na palubu MS Douro Spirit.

2. deň

Riečna plavba na Rio Douro s uvítacím koktejlom. Popoludní výlet z Regua do starého biskupského mestečka Lamego spojený s návštevou katedrály a múzea. Neskôr návšteva Quinta do Seixo, kde na vás čaká ochutnávka portského vína s grandióznym výhľadom na Rio Douro. Cez noc ostáva loď v Regua a večer vás čaká folklórne vystúpenie na palube.

3. deň

Ráno mení loď trasu z Regua do Pinhao. Na pláne je celodenný výlet s obchádzkou ku vykachličkovanej stanici v Pinhao a obed vrátane dobrého vína v Quinta Avessada. Nasleduje panoramatická jazda okolo Sao Joao da Pesqueira cez krásnu malebnú krajinu k lodi vo Ferradosa. Plavba k Vega Terron.

4. deň

Z Vega Terron autobusový výlet do španielskeho univerzitného mesta Salamanca. Pri prehliadke uvidíte Plaza Mayor posiatu arkádami, najstaršiu španielsku univerzitu Casa de Las Conchas, barokový kostol La Clereria, starú a novú katedrálu a rímsky most Puente Romano. Obed sprevádza Flamenco show. V Barca d' Alva návrat na palubu, kde na vás čakajú portugalské grilovacie hody.

5. deň

Z Barca d' Alva štartuje výlet do Castelo Rodrigo, ktorý patrí k jedným z dvanástich historických dediniek Portugalska. V Castelo Rodrigo sa nachádza 14 stavieb, ktoré su chránenými pamiatkami a patria k bohatému dedičstvu zo staroveku. Známy je Castelo Rodrigo aj pre rovnako pomenovaný hrad, kde vás očakáva prehliadka. Popoludní sa pokračuje loďou do Pinhao. Večer si pochutnáte na "kapitánovej večeri".

6. deň

Ráno vyplávate z Pinhao do Regua. Doobeda je na pláne návšteva zámku Mateus so záhradami ako aj obhliadka krásneho starého mesta vo Vila Real. Spiatočná cesta do Regua cez mierne pahorky, vinice, rokliny a olivové háje. Popoludní plavba k Porto, kde pri západe slnka loď Douro dosiahne Atlantik. Zakotvenie vo Vila Nova de Gaia.

7. deň

Z vila Nova de Gaia, Porto prehliadka,ktorá vás povedie farebnou Cais da Ribeira až ku starej "Alfandega", čo znamená v preklade colnica. Samozrejmosťou je ochutnávka portského vína v tamojších pivniciach. Obed na lodi. Popoludní výlet do Guimaraes, štátu, ktorý sa stal v roku 2012 hlavným kulturnym štátom. Úzke uličky a stredovekými domčekmi lemované miestečká tvarujú centrum mesta pod hradom.

8. deň

Vylodenie po raňajkách vo Vila Nova de Gaia, transfer k letisku Porto. Spiatočný let cez Lissabon do Viedne.

Loď MS Douro Spirit

Štvorhviezdičková loď, ktorá ponúka svojim hosťom cestovný komfort vyššej triedy. Elegancia, rafinovanost a najlepsi komfort na 220 najkrajsich riecnych kilometroch Europy.

Výbava

Na slnečnej palube sa nachádza vyhrievaný bazén a vo vyhliadkovom salóne s barom si môžete vychutnávať rozprávkový výhľad. Na palube lode sa nachádza reštaurácia, lounge, knižnica, posilňovňa, masážna miestnosť, obchod, čistiareň a videopožičovňa. Loď je vybavená klímou.

Kajuty

Na palube sa nachádza 64 kajút pre 122 pasažierov. Elegantne zariadené kajuty sú vybavené klimatizáciou, televízorom s plochou obrazovkou, mini barom, telefónom a trezorom. Kúpeľne sú vybavené sprchovacím kútom, toaletou a sušičom na vlasy. V kajute sa nachádza francúzsky balkón, ktorý sa dá otvoriť. (Len v niektorých menších kajutách na strednej palube 100-101 je francúzsky balkón skrátený a nedosahuje až na zem. V stredných kajutách 124,126,129,131 sú postele trochu užšie a nie je možnosť postele oddeliť. Preto sú tieto kajuty odporučené pre 1 osobu.). Apartmány poskytujú kúpeľňu/wc ako aj pohovku a minibar.

Technické údaje

 • Výstavba: 2012
 • Dĺžka: 78 m
 • Šírka: 11,4 m
 • Maximálna kapacita: 122 pasažierov
 • Počet kabín: ca 30 kajút/suite/junior suite 61/2/1
 • Lodné paluby: 4

Chcete vedieť viac?

Pošlite nám Váš kontakt a požiadavky a my Vás budeme podrobne informovať.